Најдобар производител ладење на компресорот

China manufacturer factory supplier Semi-Hermetic Reciprocating Compressor R22 R404A R134A R507A


 • ФОБ Цена: преносливи
 • Мин.нарачката Кол: 1 Парче
 • Капацитет на производство: 5000 парчиња месечно
 • Порт: Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • Потекло на растенијата: Жеџијанг, Кина
 • Компресор Тело Материјал: железо
 • Примена: Ладење
 • Ладилни: R22, R134a, R404A, R507C, R407C
 • На енергија (V / Ф / Hz): 380-420 / 3/50, 440-480 / 3/60
 • Сертификација: CE, CCC, ISO9001, итн
 • Крст Суд: BITZER, Коупленд, INVOTECH
 • детали за производот

  Тагови производ

  1. Жеџијанг Daming Ладење технологија копродукции, Ltd  Профил

  • Бизнис информации: Ние сме Производител / Фабрика / растенијата
  • Главни производи: компресор, компресор единица. (клипни компресори, дојдете компресор, завртка компресор)
  • Број на вработени: 300 +
  • Година на основање: 1990
  • Систем за управување со сертификација: ISO 9001
  • Локација: Жеџијанг, Кина (континентална)

   e31d75972

  2. Основни информации

  • Серија: 4VD-15.2-4VG-30.2 Објаснување на ознака модел 
  • Компресор Тело Материјал: Железо 4/6 ------- Цилиндри
  • Примена: Ладење S -------- модел
  • Ладење гас: R22, R404A, R134a, R507A Моќ коњ 15 -------- 
  • Влезен напон: 3Ф 380V-420V / 50Hz; 440V-480V / 60HZ 1 -------- Серија законик 
  • Потекло: Жеџијанг, Кина D / Г ------- D за ниска температурата; G за среден и висок Temp
  • Спецификација: CE, CCC, ISO9001

   

  3. Ограничувања за аплицирање (вшмукување гас на температура од 20 ° C)

  R404A и R507A

  AplicationLimits2

  R407C

  AplicationLimits4

  R22

  AplicationLimits7

  Да - испарувања температура (° C)
  Toh - вшмукување гасови температура (° C)
  Toh - вшмукување супер топлина (К)
  Tc --- Кондензатори температура (° C)
  Tuliдополнително ладење

  Дополнителни ладење и ограничена температура вшмукување гасови

  Дополнителни ладење и течност инјекција систем за ладење

  4.Product Детали

  4.1 Клучни карактеристики / Посебни карактеристики Техничка лист на

   

  модел NominalPowerHP/KW Displacementm³ / h 50Hz Број ofCylinders × × Дијаметар Стоук Издувните & вшмукување вентил mm / ВО Обем на нафта (L) Моќност V / φ / Hz електрични Параметар Картер греење (220V) W масло SupplyMethod Тежина (вклучувајќи масло) кг
  DLExhaust вентил SLSuction вентил Макс OperatingCurrent (A) Почетна / LockedCurrent (A)
  4VD-15.2 15 / 10.5 73,7 4 × φ70 × 55 φ28 φ42 4 380-420YY / 3/50 440-480YY / 3/60 31 81/132 140 Принудени-подмачкување 183
  4VG-25.2 25 / 18.5 73,7 4 × φ70 × 55 φ28 φ54 4.5 45 116/193 140 203
  4VD-20.2 20/15 84,6 4 × φ75 × 55 φ28 φ54 4.5 37 97/158 140 192
  4VG-30,2 30/22 84,6 4 × φ75 × 55 φ28 φ54 4.5 53 135/220 140 206

  4.2 ладење на ефикасноста - Капацитет на ладење со R22

   модел Кондензација температура ℃ Капацитет на ладење Qo (W) Потрошувачка на енергија Pe (kW)
  Испарувања температура ℃
  12,5 10 7.5 5 0 -5 -10 -15 -20 -25 -30 -35 -40
  4VD-15.2 30 Qo 52300 42700 34450 27350 21300 16400 12000 8310
  Pe 12,73 11,93 11.01 9.98 8.82 8.25 7.13 5.98
  40 Qo 46850 38100 30500 24050 18500 13840 9800 6440
  Pe 14,91 13,81 12.56 11.19 9.76 8.67 7.30 5.90
  50 Qo 41700 33700 26800 20900 15800 11500 7920 4970
  Pe 17.11 15,67 14.13 12.47 10.85 9.21 7.53 5.79
  4VG-25.2 30 Qo 99300 91200 83600 76500 63700 52600 42950 34650 27500 21400 16260
  Pe 13,89 13,74 13.56 13.34 12.84 12.22 11,48 10,63 9.67 8.59 7.41
  40 Qo 89700 82300 75400 68900 57300 47150 38350 30800 24250 18670 13940
  Pe 16.75 16,47 16.16 15.82 15.05 14.17 13.18 12.07 10.85 9.52 8.08
  50 Qo 80500 73800 67600 61700 51100 41950 33950 27050 21100 16030
  Pe 19,56 19.16 18,74 18,27 17.25 16.10 14,83 13,44 11,94 10.33
  4VD-20.2 30 Qo 60000 48950 39500 31400 24500 18940 13920 9670
  Pe 14.64 13,67 12,63 11,51 10.29 9.65 8.40 7.10
  40 Qo 53700 43700 35100 27750 21500 16080 11430 7530
  Pe 17.39 16.04 14,60 13.07 11.42 10.35 8.75 7.14
  50 Qo 47800 38750 30950 24200 18350 13390 9230 5790
  Pe 20.10 18.40 16,65 14.89 13.14 11,23 9.19 7.06
  4VG-30,2 30 Qo 114200 104800 96000 87800 73100 60400 49300 39800 31650 24700 18840
  Pe 16,42 16.23 16,01 15,74 15.11 14,33 13,44 12.45 11,36 10.21 9.00
  40 Qo 103000 94500 86500 79100 65700 54000 44000 35350 27950 21650 16330
  Pe 19,78 19,46 19,09 18,68 17,74 16,67 15,49 14.20 12,83 11.40 9.92
  50 Qo 92300 84600 77400 70700 58600 48100 39000 31200 24500 18810
  Pe 23.40 22.90 22.30 21.70 20.40 19.04 17.57 16.05 11.49 12,91
  Врз основа на температура 20 ℃ вшмукување гасови, 50Hz, без течност subcooling.
  VARICOOL систем, дополнителни ладење, позиција на вшмукување вентил промени.
  Дополнително ладење или ограничена температура вшмукување гасови.
  Дополнителни ладење и КИЦ систем.

  Ладење на ефикасноста - Капацитет на ладење со R404A, R507A

  модел Кондензација температура ℃ Капацитет на ладење Qo (W) Потрошувачка на енергија Pe (kW)
  Испарувања температура ℃
  7.5 5 0 -5 -10 -15 -20 -25 -30 -35 -40 -45
  4VD-15.2 30 Qo 58500 48400 39700 32200 25750 20250 15560 11630 8350
  Pe 15,78 14,84 13,79 12,63 11.40 10.10 8.77 7.43 6.10
  40 Qo 49850 41150 33600 27100 21500 16730 12660 9240 6380
  Pe 18.16 16.80 15.34 13,82 12.25 10.65 9.05 7.47 5.93
  50 Qo 33950 27600 22050 17330 13270 9820 6920
  Pe 18.50 16,67 14.80 12,91 11.03 9.17 7.37
  4VG-25.2 30 Qo 90700 83200 69700 57900 47750 38950 31350 24800 19210 14460 10460
  Pe 16.14 16.07 15,72 15.14 14,36 13,41 12.32 11.11 9.81 8.46 7.08
  40 Qo 77400 71000 59500 49400 40650 33000 26450 20800 15930 11800 8320
  Pe 19,56 19,22 18.37 17,32 16.11 14,76 13,31 11,78 10.20 8.60 7,00
  50 Qo 64500 59100 49500 41000 33600 27200 21600 16830 12740 9260 6340
  Pe 22,78 22,18 20,84 19.33 17,71 15.98 14.18 12,34 10,49 8.65 6.86
  4VD-20.2 30 Qo 67100 55500 45400 36750 29350 23000 17600 13060 9260
  Pe 18.22 17.12 15.89 14.55 13.12 11.62 10.08 8.53 6.97
  40 Qo 57200 47300 38700 31200 24800 19250 14540 10540 7160
  Pe 20,94 19,36 17,68 15.93 14.13 12.30 10.47 8.65 6.89
  50 Qo 38750 31650 25450 20100 15480 11510 8120
  Pe 21.25 19.15 17.02 14,87 12,73 10,63 8.60
  4VG-30,2 30 Qo 103800 95300 79900 66500 54900 44900 36250 28800 22450 17040 12480
  Pe 19,21 19.07 18,57 17.81 16,84 15,70 14,41 13.02 11,57 10.09 8.61
  40 Qo 89100 81800 68600 57000 47000 38250 30700 24200 18610 13860 9850
  Pe 23,37 22,88 21,73 20,38 18,88 17,26 15,56 13,81 12.06 10.33 8.68
  50 Qo 74300 68200 57100 47400 38900 31500 25100 19580 14840 10810 7410
  Pe 27.01 26.20 24,46 22,58 20.60 18,56 16.50 14.45 12.45 10,54 8,76
  Врз основа на температура 20 ℃ вшмукување гасови, 50Hz, без течност subcooling.
  Дополнително ладење или ограничена температура вшмукување гасови.
  Дополнителни ладење и КИЦ систем.

  Ладење на ефикасноста - Капацитет на ладење со R134a

   

  модел Кондензација температура ℃ Капацитет на ладење Qo (W) Потрошувачка на енергија Pe (kW)
  Испарувања температура ℃
  12,5 10 7.5 5 0 -5 -10 -15 -20 -25 -30
  4VD-15.2 30 Qo 69100 62800 57000 51600 49150 33700 26700 20850 15920 11840 8500
  Pe 10.40 10.07 9.74 9.41 8.74 8.07 7.38 6.67 5.95 5.20 4.42
  40 Qo 61300 55700 50400 45600 37000 29600 23350 18100 13700 10060 7080
  Pe 12,46 11,93 11.43 10,93 9.97 9,04 8.13 7.23 6.32 5.39 4.44
  50 Qo 54100 49050 44400 40100 32400 25800 20250 15570 11660 8430 5800
  Pe 14,24 13.54 12.87 12.22 10.99 9.81 8.69 7.59 6.51 5.43 4.34
  4VG-25.2 50 Qo 54100 49050 44400 40100 32400 25800 20250 15570 11660
  Pe 13.77 13.13 12,52 11,92 10,78 9.68 8.62 7.58 6.55
  60 Qo 47100 42700 38600 34800 28000 22200 17320 13190 9760
  Pe 15.04 14.27 13,53 12.81 11.44 10.13 8.89 7.69 6.53
  70 Qo 40250 36450 32900 29600 23750 18740 14500 10940 7980
  Pe 16.09 15,21 14,36 13,53 11,96 10,48 9,07 7.74 6.45
  4VD-20.2 30 Qo 78500 71400 64800 58600 47700 38350 30450 23800 18190 13560 9770
  Pe 12.45 12.15 11,83 11.50 10,78 10.00 9.16 8.26 7.31 6.32 5.28
  40 Qo 69700 63300 57400 51900 42100 33750 26650 20700 15700 11570 8190
  Pe 14,65 14.14 13.62 13,09 12.03 10,95 9.85 8.73 7.59 6.44 5.28
  50 Qo 61500 55800 50500 45650 36950 29500 23200 17870 13430 9760 6770
  Pe 16,67 15.93 15.20 14.48 13,06 11.67 10.31 8,97 7.66 6.37 5.10
  4VG-30,2 50 Qo 61500 55800 50500 45650 36950 29500 23200 17870 13430
  Pe 16.09 15,42 14,76 14.10 12,79 11.50 10.22 8.94 7.67
  60 Qo 53700 48650 44000 39700 32000 25450 19890 15210 11300
  Pe 17,65 16.80 15.96 15.14 13.54 11.99 10,49 9.03 7.60
  70 Qo 45900 41600 37600 33850 27200 21550 16720 12680 9320
  Pe 19,22 18.16 17.14 16.15 14.25 12,46 10.75 9.12 7.55
  температура на всисување гас 20 ℃, 50Hz, без течност subcooling.
  Дополнително ладење или ограничена температура вшмукување гасови.

   

  4,3 обработка на функции

   mark4Компресори на Daming одговараат на различни работни услови и средства за ладење, а може максимално да се задоволат вашите барања за системот за ладење.

   

  mark4

  Развиена технологија, компактни димензии, мали димензии и простор.

   

  mark4Висока прецизност обработка за да се обезбеди на компресорот потврди со стандардот, обработка на CNC центар, Концентричност должи на одредени технологија на обработка, минимална мртов простор.

   

  mark4

  Стабилна работа, мали vibracation и ниско ниво на бучава, одлична стабилност.

   

  mark4

  Ладилни како R22 и R404 се донесени за заштита на животната средина, за средината и ниска температура апликација.

   

  mark4

  Електричен мотор заштита уред, PTC сензор.

   

  mark4

  Отпорна на абење возачот опрема, Хромирана клипни прстени и алуминиумски клипови, стврднат чудак вратило, имајќи поставен ниско триење.

   

  mark4Ефикасен дизајн вентил плоча, висока ладење капацитет и ниска потрошувачка на енергија, ефикасно компресија стапка, вентил трска направени од увезените отпорност на удари челик за пружини.

   

  mark4

  Општи резервни делови, лесен за одржување.

  4.4 крст Суд (Ограничувања апликација)

  крст Суд

  точка

  Опис

  Daming

  модел

  Коупленд

  модел

  Bitzer

  модел

  зафатнина

  (KW)

  2 цилиндри

  BFS31

  C-0300

   

  12,2

  BFS41

  C-0400

   

  14,7

  BFS51

  C-0500

   

  18,4

  BFS81

  C-0800

   

  26,6

  BFS101

  C-1000

   

  36

   

  3 цилиндри

  BFS151

  C-1500

   

  54

   

  4 цилиндри

  4S151D

  4SLW-1500

   

  73,6

  4S251G

  4SHH-2500

   

  73,6

  4S201D

  4STW-2000

   

  84,5

  4S301G

  4STH-3000

   

  84,5

   

  6 цилиндри

  6S251D

  6SLW-2500

   

  110.5

  6S351G

  6SHH-3500

   

  110.5

  6S321D

  6STW-3200

   

  126.8

  6S401G

  6SJH-4000

   

  126.8

  6S401D

  6SUW-4000

   

  151,6

  6S501G

  6SKH-5000

   

  151,6

   

  Мала големина

  2 цилиндри

  2YD-2.2

   

  2DC-2.2

  13,5

  2YG-3,2

   

  2DC-3,2

  13,5

  2YD-3,2

   

  2CC-3,2

  16,2

  2YG-4.2

   

  2CC-4.2

  16,2

   

  Мала големина

  4 цилиндричен

  (Шестоаголна форма)

  4YD-3,2

   

  4FC-3,2

  18,1

  4YG-5.2

   

  4FC-5.2

  18,1

  4YD-4.2

   

  4EC-4.2

  22,7

  4YG-6.2

   

  4EC-6.2

  22,7

  4YD-5.2

   

  4DC-5.2

  26.84

  4YG-7,2

   

  4DC-7,2

  26.84

  4YD-6.2

   

  4CC-6.2

  32,48

  4YG-9,2

   

  4CC-9,2

  32,48

   

  Средна големина

  4 цилиндри

  (Шестоаголна форма)

  4YD-8,2

   

  4TCS-8,2

  41,33

  4YG-12.2

   

  4TCS-12.2

  41,33

  4YD-10.2

   

  4PCS-10.2

  48,5

  4YG-15.2

   

  4PCS-15.2

  48,5

  4YD-12.2

   

  4NCS-12.2

  56,25

  4YG-20.2

   

  4NCS-20.2

  56,25

   

  Големи 4 цилиндри

  4VD-15.2

   

  4H-15.2

  73,6

  4VG-25.2

   

  4H-25.2

  73,6

  4VD-20.2

   

  4G-20.2

  84,5

  4VG-30,2

   

  4G-30,2

  84,5

   

  Големи 6 цилиндри

  6WD-25.2

   

  6H-25.2

  110.5

  6WG-35.2

   

  6H-35.2

  110.5

  6WD-30,2

   

  6G-30.2

  126.8

  6WG-40,2

   

  6G-40,2

  126.8

  6WD-40,2

   

  6F-40,2

  151,6

  6WG-50,2

   

  6F-50,2

  151,6

   

  Двоен фаза

  6WDS-20.2

   

  S6H-20.2

  110.5

  6WDS-25.2

   

  S6G-25.2

  126.8

  6WDS-30,2

   

  S6F-30.2

  151,6

  4.5 Компресор на димензиите на цртеж

  drawing4vd

   

   

   

   

  4.6 Пакување и Испорака

  • ФОБ пристаниште: Ningbo Водач Време: 15- 30 дена
  • Големина на пакување: 49 * 44 * 15 cm Тежина на апаратот: 62 кг +
  • Единици на извоз картон: 1 Бруто тежина: 70 kg +
  • Димензии по парче: 193 × 94 × 87 Сантиметри
  • Тежина по парче: 117 кг
  • Извоз картон Тежина: 117 кг
  • Извоз картон Димензии L / W / H: 193 × 94 × 87 Сантиметри

  Испорака-полу-hermetic1 испорака-полу-hermetic2DSC_4437

   

  5. Плаќање и испорака

  Марк пари Mark3 Mark1 Mark2

  • Начин на плаќање: напредување ТТ, T / T, L / C.
  • Испорака Детали: во рок од 30-50 дена по приемот на вашата целосна исплата.

  Марк-ѕвездаМарк-ѕвездаМарк-ѕвездаМарк-ѕвездаМарк-ѕвездаМарк-ѕвездаМарк-ѕвездаМарк-ѕвездаМарк-ѕвездаМарк-ѕвездаМарк-ѕвездаМарк-ѕвездаМарк-ѕвездаМарк-ѕвездаМарк-ѕвездаМарк-ѕвезда

  3.7 Примарна конкурентна предност

  •                                                    Мали наредби прифаќаат бренд-име Делови Земја на потекло
  •                                                   Дистрибутерство Понудена Електронски Линк искусен персонал
  •                                                    Формираат зелена производ Цена-ефикасно
  •                                                    Меѓународни дозволи воена спецификации Стандардна пакување
  •                                                    Добра цена на производот Карактеристики на производот перформанси
  •                                                    Навремена испорака Квалитет Одобренијата репутација
  •                                                    Се обезбеди добра услуга примерок на располагање Прилагодено
  • Имаме повеќе од 30 години професионално искуство како производител на полу-херметички компресор, дојдете компресор, завртка компресор, единица за кондензирање.
  • Ние правиме компресорот според вашите употреба
  • Имаме силна истражување и развој на тимот да се задоволат вашите барања.
  • Постојат многу добавувачи суровина низ нашата фабрика, нашата фабрика во Жеџијанг
  • Ние снабдување со висок квалитет компресор за многу светски компании
  • Нашата фабрика доби ИСО 9001 и се применуваат CE сертификат, најважно имаме фабрика која поголем работилница над 20000sq метри.
  • Мали нарачки судењето можат да бидат прифатени, примерокот е на располагање.
  • Нашата цена е разумна и да ја задржите врвен квалитет за секој клиенти.
  • Daming Damingcompressor

 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !